Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor

Eddig az időjárás nagyon kegyes hozzánk, leszámítva egy-egy napot. Úgy tűnik, a napokban mégiscsak beköszönt az igazi tél. Ennek kapcsán szeretném felhívni a Tisztelt Lakosság figyelmét néhány fontos és betartandó intézkedésre.

1. Az ingatlan tulajdonosa köteles gondoskodni:

- Az ingatlan előtti járda (járda hiányában 1 m széles területsáv, illetőleg ha a járda mellett zöld sáv is van, az úttestig terjedő teljes terület), saroktelek esetén minden oldalán, továbbá a járda és az út közötti kiépített vagy kiépítetlen terület gondozásáról, tisztán tartásáról, szemét- és gyommentesítéséről, a hóeltakarításról és a síkosságmentességről.

- A járdaszakasz melletti nyílt árok és ennek műtárgyai tisztán tartásáról.

- Tömbtelken a külön tulajdonban álló egyes épületek gyalogos megközelítésére és körüljárásra szolgáló terület tisztán tartásáról, a csapadékvíz zavartalan lefolyását akadályozó anyagok és más hulladékok eltávolításáról.

- A beépítetlen telekingatlan tisztán tartásáról és gyommentesítéséről.

- A telekingatlanról a járdára és az úttest fölé nyúló ágak és bokrok megfelelő nyeséséről.

- A járműbehajtók átereszeinek építéséről, jó karban és tisztán tartásáról.

2. Az üzletek és egyéb elárusító helyek, vendéglátó egységek, intézmények és szolgáltató egységek előtti járdaszakaszt, illetőleg ha a járda mellett zöldsáv is van, az úttestig terjedő teljes területet – a nyitva tartás ideje alatt – a tulajdonos köteles tisztán tartani.

3. Az ingatlan előtti járdát a tulajdonos naponta mind a téli, mind a nyári időszakban legkésőbb reggel 07.00 óráig köteles letakarítani és a hulladékot az összegyűjtött háztartási hulladékkal együtt elszállítani.

4. A közterületek tisztán tartása nappal és éjszaka, időbeni korlátozás nélkül végezhető.

 5. A közterület rendeltetéstől eltérő célra (árusítás, építési, szerelési munka stb.) történő használata esetén a használattal érintett terület közvetlen környezetét a használó köteles tisztán tartani.

Fentiek a „Pusztazámor Községi Önkormányzat 8/2004. (VII.09.) számú rendelet a közterületek tisztántartásáról és a szervezett köztisztasági közszolgáltatás kötelező igénybevételéről” lettek kiragadva.

Ügyeljük környezetünk tisztán tartására és téli időszakban nagyobb körültekintéssel magunk és embertársaink testi épségének megóvásával a megfelelő hóeltakarításra és a síkosságmentesítésre.

Pátrovics Benedek polgármester

 

 

 

 

 

 

Eddig az időjárás nagyon kegyes hozzánk, leszámítva egy-egy napot. Úgy tűnik, a napokban mégiscsak beköszönt az igazi tél. Ennek kapcsán szeretném felhívni a Tisztelt Lakosság figyelmét néhány fontos és betartandó intézkedésre.

 

(1) Az ingatlan tulajdonosa köteles gondoskodni:

ü  Az ingatlan előtti járda (járda hiányában 1 m széles területsáv, illetőleg ha a járda mellett zöld sáv is van, az úttestig terjedő teljes terület), saroktelek esetén minden oldalán, továbbá a járda és az út közötti kiépített vagy kiépítetlen terület gondozásáról, tisztán tartásáról, szemét- és gyommentesítéséről, a hóeltakarításról és a síkosságmentességről.

ü  A járdaszakasz melletti nyílt árok és ennek műtárgyai tisztán tartásáról.

ü  Tömbtelken a külön tulajdonban álló egyes épületek gyalogos megközelítésére és körüljárásra szolgáló terület tisztán tartásáról, a csapadékvíz zavartalan lefolyását akadályozó anyagok és más hulladékok eltávolításáról.

ü  A beépítetlen telekingatlan tisztán tartásáról és gyommentesítéséről.

ü  A telekingatlanról a járdára és az úttest fölé nyúló ágak és bokrok megfelelő nyeséséről.

ü  A járműbehajtók átereszeinek építéséről, jó karban és tisztán tartásáról.

 

(2) Az üzletek és egyéb elárusító helyek, vendéglátó egységek, intézmények és szolgáltató egységek előtti járdaszakaszt, illetőleg ha a járda mellett zöldsáv is van, az úttestig terjedő teljes területet – a nyitva tartás ideje alatt – a tulajdonos köteles tisztán tartani.

 

(3) Az ingatlan előtti járdát a tulajdonos naponta mind a téli, mind a nyári időszakban legkésőbb reggel 07.00 óráig köteles letakarítani és a hulladékot az összegyűjtött háztartási hulladékkal együtt elszállítani.

 

(4) A közterületek tisztán tartása nappal és éjszaka, időbeni korlátozás nélkül végezhető.

 

(5) A közterület rendeltetéstől eltérő célra (árusítás, építési, szerelési munka stb.) történő használata esetén a használattal érintett terület közvetlen környezetét a használó köteles tisztán tartani.

 

Fentiek a „Pusztazámor Községi Önkormányzat 8/2004. (VII.09.) számú rendelet a közterületek tisztántartásáról és a szervezett köztisztasági közszolgáltatás kötelező igénybevételéről” lettek kiragadva.

Ügyeljük környezetünk tisztán tartására és téli időszakban nagyobb körültekintéssel magunk és embertársaink testi épségének megóvásával a megfelelő hóeltakarításra és a síkosságmentesítésre.

 

Pátrovics Benedek polgármester

 

 

 

 

 

 

Polgármesteri köszöntő

polgarmester

Szeretettel üdvözlöm a községünk iránt érdeklődő vendégeinket és a pusztazámori lakosokat!

Köszönöm, hogy érdeklődésükkel megtisztelik településünket.

Fogadják soraimat olyan szeretettel, mint ahogy mi pusztazámoriak fogadjuk a hozzánk érkező vendégeket.

Bemutatkozó oldalainkat lapozgatva betekintést nyerhetnek Pusztazámor régmúltjába, jelenébe és jövőjébe, köszönhetően annak, hogy egyre többen munkálkodnak azért, hogy Zámor élete tartalmas legyen.

Pusztazámor értékét, szépségét nem csak a történelmi és építészeti különlegességek, mint például a 3 hektáros arborétum jellegű ősparkkal övezett Barcza kastély, a zámorhegyi remeteség és harangház jelentik, hanem az a természetes igény is benne foglaltatik, ahogyan a településvezetés és az itt lakók ápolják, ahogyan a jelen gondos kezei megbecsülik.

Érdemes elidőzni Zámoron. Nálunk a látogatót először a dombokkal ölelt táj szelíd hívogató szépsége fogja meg, majd az utcák és házak rendje, végül a védett kis völgykatlanban elhelyezkedő település nyugalma, csendje. Aki belekóstol ebbe a világba, bizonyosan visszatérő vendég lesz itt.

Pusztazámor valamennyi lakója nevében tisztelettel köszönti és szeretettel várja:

Pátrovics Benedek
polgármester

Országos hírek

2024.febr. 28 Sze
Március 15-i program a Bálnában

Nemzeti ünnepünk, március 15-e alkalmából a HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum idén új helyszínen, [ ... ]

OrszágosBővebben
2022.szept. 14 Sze

Immár 27. alkalommal rendezik meg szeptember 29. és október 2. között a Millenárison a 27. Budapest [ ... ]

OrszágosBővebben
2021.szept. 14 K

Fontos döntést hozott a kormány a hitelmoratóriumról Varga Mihály pénzügyminiszter bejelentése [ ... ]

OrszágosBővebben
2021.júl. 12 H
Segítség a cukorbeteg gyerekeknek

Magyarországon 800 ezer diagnosztizált, a becslések szerint ténylegesen mintegy 1,2 millió cukorbeteg [ ... ]

OrszágosBővebben
2021.júl. 06 K
Nyáron is fontos, hogy adjunk vért!

„A megfelelő véradószám mindannyiunk felelőssége. Az enyém, a tiéd, a miénk. Nem egy nyűg, [ ... ]

OrszágosBővebben
További helyi hírek

Keresés

Decrease font size Default font size Increase font size