Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor

pz

A Pusztazámor Községi Önkormányzat

Képviselő-testülete 

Nyilatkozat a nemzeti összetartozásról

A Pusztazámor Községi Önkormányzat Képviselő-testületének tagjai, a száz évvel ezelőtt, 1920. június 4-én aláírt békediktátumra emlékezve, a nemzeti összetartozás napja alkalmából, a következő nyilatkozatot tesszük:

A hódoltság után csaknem teljesen elnéptelenedett falut szinte teljes egészében a Kárpát-medence más tájairól érkezettek tették újra élő és virágzó településsé. Ezt jelképezi a Zámor címerébe foglalt tölgyfa négy ága és három termése. Az ezt követő évszázadok alatt Zámor viszonylag zárt közösséget alkotott, de a XX. században újra érkeztek újabb és újabb családok hazánk történelmi tájairól és mostani határain belülről. Zámornak így saját történelméből fakadóan is különösen jelentős élmény a nemzeti összetartozás. Ez az érzés az elmúlt száz évben soha nem múlt, csak erősödött. Ennek ékes példája, hogy 1996-ban településünket képviselő fiatalok, a honfoglalásra emlékezve, az önkormányzat nevében elhelyezték Zámor címerét a Kárpátokban, a nemzetünk számára szimbolikus jelentőségű Vereckei-hágóban. Valljuk, hogy Magyarország és szűkebb hazánk, Pusztazámor múltjának, jelenének és jövőjének meghatározó élménye nemzeti összetartozásunk, mely érzés nem múlhat el, amíg lesz olyan Zámori ezen a földön, aki magyar nyelven szólal meg.          

         Csibrikné Pátrovics Krisztina              Pátrovics Benedek

                   alpolgármester                                polgármester

        Mizsei Martina            Oláh Gábor                        Orosz Béla

             képviselő                    képviselő                            képviselő

                     Pálok-Ney Attila                  Zsakóné Csóli Erika

                           képviselő                                  képviselő     

Polgármesteri köszöntő

polgarmester

Szeretettel üdvözlöm a községünk iránt érdeklődő vendégeinket és a pusztazámori lakosokat!

Köszönöm, hogy érdeklődésükkel megtisztelik településünket.

Fogadják soraimat olyan szeretettel, mint ahogy mi pusztazámoriak fogadjuk a hozzánk érkező vendégeket.

Bemutatkozó oldalainkat lapozgatva betekintést nyerhetnek Pusztazámor régmúltjába, jelenébe és jövőjébe, köszönhetően annak, hogy egyre többen munkálkodnak azért, hogy Zámor élete tartalmas legyen.

Pusztazámor értékét, szépségét nem csak a történelmi és építészeti különlegességek, mint például a 3 hektáros arborétum jellegű ősparkkal övezett Barcza kastély, a zámorhegyi remeteség és harangház jelentik, hanem az a természetes igény is benne foglaltatik, ahogyan a településvezetés és az itt lakók ápolják, ahogyan a jelen gondos kezei megbecsülik.

Érdemes elidőzni Zámoron. Nálunk a látogatót először a dombokkal ölelt táj szelíd hívogató szépsége fogja meg, majd az utcák és házak rendje, végül a védett kis völgykatlanban elhelyezkedő település nyugalma, csendje. Aki belekóstol ebbe a világba, bizonyosan visszatérő vendég lesz itt.

Pusztazámor valamennyi lakója nevében tisztelettel köszönti és szeretettel várja:

Pátrovics Benedek
polgármester

Országos hírek

2021.ápr. 11 V
Versek a magyar költészet napjára

1964 óta április 11-én, a magyar költészet kiemelkedő alakja, a Baumgarten- és posztumusz Kossuth-díjas [ ... ]

OrszágosBővebben
2020.dec. 31 Cs

Év végi számvetésre kért fel neves gondolkodókat, művészeket a hvg; az esszék a hetilap 51–52. [ ... ]

OrszágosBővebben
2020.dec. 17 Cs
Ingyenesen utazhatnak a védekezésben dolgozók

Az egészségügyi dolgozók mellett a védekezésben résztvevő szociális dolgozók, a rendőrök, [ ... ]

OrszágosBővebben
2020.szept. 03 Cs
43-mal nőtt a fertőzöttek száma Pest megyében

301 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést az elmúlt 24 órában, így a Magyarországon [ ... ]

OrszágosBővebben
2020.szept. 03 Cs
Szeptember 7-ig lehet jelentkezni az őszi érettségire

Az Oktatási Hivatal (OH) közzétette a 2020/21-es tanév őszi érettségijének jelentkezési lapját. [ ... ]

OrszágosBővebben
További helyi hírek

Keresés

Decrease font size Default font size Increase font size