Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor

A koronavírus-járvány megfékezéséhez az egyik leggyakrabban elhangzó javaslat a gyakori, alapos kézmosás mellett az, hogy aki csak teheti, maradjon a négy fal között. Az iskolák, óvodák bezárták kapuikat, azokon a munkahelyeken, ahol megtehették, már elrendelték az otthoni munkavégzést. Ez a gyökeresen új élethelyzet sok nehézséggel jár, köztük azzal, hogy kénytelenek vagyunk távol maradni szeretteinktől, barátainktól, elmaradnak a születésnapi ünneplések, névnapi köszöntések.

A húsvéti ünnepre is rányomja a bélyegét a járványkészültség. Ez most nem a találkozások, családlátogatások, közös ünneplések ideje. A locsolkodást is elfelejthetjük az idén. Olvastam, hogy a nagycsütörtöki, nagypénteki, valamint a szombati, húsvétvasárnapi és -hétfői egyházi eseményeket is hívők részvétele nélkül tartják meg a katolikus templomokban – hiszen egy világjárvány nem ismer ünnepnapokat.

Hiszek abban, hogy sikerülni fog, megbirkózunk a járvánnyal, de ehhez türelem meg kitartás kell, és az, hogy mindenki megértse: a járvány kimenetele attól függ, milyen fegyelmezetten tartjuk be a szabályokat.

Szerencsére a digitális kor vívmányai lehetővé teszik, hogy a családok telefonon, interneten tartsák a kapcsolatot egymással.

Erre az útra lépek én is, és itt, az interneten, településünk honlapján köszöntöm Önöket.

Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok mindenkinek!

Pátrovics Benedek

polgármester

Polgármesteri köszöntő

polgarmester

Szeretettel üdvözlöm a községünk iránt érdeklődő vendégeinket és a pusztazámori lakosokat!

Köszönöm, hogy érdeklődésükkel megtisztelik településünket.

Fogadják soraimat olyan szeretettel, mint ahogy mi pusztazámoriak fogadjuk a hozzánk érkező vendégeket.

Bemutatkozó oldalainkat lapozgatva betekintést nyerhetnek Pusztazámor régmúltjába, jelenébe és jövőjébe, köszönhetően annak, hogy egyre többen munkálkodnak azért, hogy Zámor élete tartalmas legyen.

Pusztazámor értékét, szépségét nem csak a történelmi és építészeti különlegességek, mint például a 3 hektáros arborétum jellegű ősparkkal övezett Barcza kastély, a zámorhegyi remeteség és harangház jelentik, hanem az a természetes igény is benne foglaltatik, ahogyan a településvezetés és az itt lakók ápolják, ahogyan a jelen gondos kezei megbecsülik.

Érdemes elidőzni Zámoron. Nálunk a látogatót először a dombokkal ölelt táj szelíd hívogató szépsége fogja meg, majd az utcák és házak rendje, végül a védett kis völgykatlanban elhelyezkedő település nyugalma, csendje. Aki belekóstol ebbe a világba, bizonyosan visszatérő vendég lesz itt.

Pusztazámor valamennyi lakója nevében tisztelettel köszönti és szeretettel várja:

Pátrovics Benedek
polgármester

Országos hírek

2024.febr. 28 Sze
Március 15-i program a Bálnában

Nemzeti ünnepünk, március 15-e alkalmából a HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum idén új helyszínen, [ ... ]

OrszágosBővebben
2022.szept. 14 Sze

Immár 27. alkalommal rendezik meg szeptember 29. és október 2. között a Millenárison a 27. Budapest [ ... ]

OrszágosBővebben
2021.szept. 14 K

Fontos döntést hozott a kormány a hitelmoratóriumról Varga Mihály pénzügyminiszter bejelentése [ ... ]

OrszágosBővebben
2021.júl. 12 H
Segítség a cukorbeteg gyerekeknek

Magyarországon 800 ezer diagnosztizált, a becslések szerint ténylegesen mintegy 1,2 millió cukorbeteg [ ... ]

OrszágosBővebben
2021.júl. 06 K
Nyáron is fontos, hogy adjunk vért!

„A megfelelő véradószám mindannyiunk felelőssége. Az enyém, a tiéd, a miénk. Nem egy nyűg, [ ... ]

OrszágosBővebben
További helyi hírek

Keresés

Decrease font size Default font size Increase font size