Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor

A koronavírus-járvány megfékezéséhez az egyik leggyakrabban elhangzó javaslat a gyakori, alapos kézmosás mellett az, hogy aki csak teheti, maradjon a négy fal között. Az iskolák, óvodák bezárták kapuikat, azokon a munkahelyeken, ahol megtehették, már elrendelték az otthoni munkavégzést. Ez a gyökeresen új élethelyzet sok nehézséggel jár, köztük azzal, hogy kénytelenek vagyunk távol maradni szeretteinktől, barátainktól, elmaradnak a születésnapi ünneplések, névnapi köszöntések.

A húsvéti ünnepre is rányomja a bélyegét a járványkészültség. Ez most nem a találkozások, családlátogatások, közös ünneplések ideje. A locsolkodást is elfelejthetjük az idén. Olvastam, hogy a nagycsütörtöki, nagypénteki, valamint a szombati, húsvétvasárnapi és -hétfői egyházi eseményeket is hívők részvétele nélkül tartják meg a katolikus templomokban – hiszen egy világjárvány nem ismer ünnepnapokat.

Hiszek abban, hogy sikerülni fog, megbirkózunk a járvánnyal, de ehhez türelem meg kitartás kell, és az, hogy mindenki megértse: a járvány kimenetele attól függ, milyen fegyelmezetten tartjuk be a szabályokat.

Szerencsére a digitális kor vívmányai lehetővé teszik, hogy a családok telefonon, interneten tartsák a kapcsolatot egymással.

Erre az útra lépek én is, és itt, az interneten, településünk honlapján köszöntöm Önöket.

Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok mindenkinek!

Pátrovics Benedek

polgármester

Polgármesteri köszöntő

polgarmester

Szeretettel üdvözlöm a községünk iránt érdeklődő vendégeinket és a pusztazámori lakosokat!

Köszönöm, hogy érdeklődésükkel megtisztelik településünket.

Fogadják soraimat olyan szeretettel, mint ahogy mi pusztazámoriak fogadjuk a hozzánk érkező vendégeket.

Bemutatkozó oldalainkat lapozgatva betekintést nyerhetnek Pusztazámor régmúltjába, jelenébe és jövőjébe, köszönhetően annak, hogy egyre többen munkálkodnak azért, hogy Zámor élete tartalmas legyen.

Pusztazámor értékét, szépségét nem csak a történelmi és építészeti különlegességek, mint például a 3 hektáros arborétum jellegű ősparkkal övezett Barcza kastély, a zámorhegyi remeteség és harangház jelentik, hanem az a természetes igény is benne foglaltatik, ahogyan a településvezetés és az itt lakók ápolják, ahogyan a jelen gondos kezei megbecsülik.

Érdemes elidőzni Zámoron. Nálunk a látogatót először a dombokkal ölelt táj szelíd hívogató szépsége fogja meg, majd az utcák és házak rendje, végül a védett kis völgykatlanban elhelyezkedő település nyugalma, csendje. Aki belekóstol ebbe a világba, bizonyosan visszatérő vendég lesz itt.

Pusztazámor valamennyi lakója nevében tisztelettel köszönti és szeretettel várja:

Pátrovics Benedek
polgármester

Országos hírek

2021.ápr. 11 V
Versek a magyar költészet napjára

1964 óta április 11-én, a magyar költészet kiemelkedő alakja, a Baumgarten- és posztumusz Kossuth-díjas [ ... ]

OrszágosBővebben
2020.dec. 31 Cs

Év végi számvetésre kért fel neves gondolkodókat, művészeket a hvg; az esszék a hetilap 51–52. [ ... ]

OrszágosBővebben
2020.dec. 17 Cs
Ingyenesen utazhatnak a védekezésben dolgozók

Az egészségügyi dolgozók mellett a védekezésben résztvevő szociális dolgozók, a rendőrök, [ ... ]

OrszágosBővebben
2020.szept. 03 Cs
43-mal nőtt a fertőzöttek száma Pest megyében

301 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést az elmúlt 24 órában, így a Magyarországon [ ... ]

OrszágosBővebben
2020.szept. 03 Cs
Szeptember 7-ig lehet jelentkezni az őszi érettségire

Az Oktatási Hivatal (OH) közzétette a 2020/21-es tanév őszi érettségijének jelentkezési lapját. [ ... ]

OrszágosBővebben
További helyi hírek

Keresés

Decrease font size Default font size Increase font size