Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor

Néhány hete az egész ország szurkolt Levinek, annak a kisfiúnak, akinek egy amerikai génterápiás gyógymód nélkül esélye sem lett volna kerekesszék nélkül mozogni, teljes értékű életet élni. A kezelés ára 700 milló forint, melynek megszerzését egy országos összefogással kívánták a szülők megszerezni.

Pusztazámoron jótékonysági futást szerveztünk október végén, melynek teljes bevételét Levi gyógyulására ajánlottuk fel. 

A jótékonysági futáson a várakozásokat jócskán felülmúló létszámú résztvevő gyűlt össze, akik 1,3 kilométert tettek meg polgárőri kíséret mellett. A leggyorsabb teljesítők 5 perc 11 mp, 6:09 és 6:20 alatt futották le a távot. Az esemény természetesen nem a versenyről szólt, akár sétálva is ugyanolyan jól lehetett segíteni Levinek. Az összegyűjtött összeg váratlanul magas lett: 386 580 forint; 26,91 euró és 1 kuna, valamint egy játék kisautó.) Köszönet a szervezőknek, a faluból, illetve a környező településekről érkezőknek. Szerintem jó érzés volt önzetlenül segíteni, miközben az egészségünkért is tettünk.

Pár nappal a zámori jótékonysági futás után hivatalossá vált, hogy sikerült a gyűjtés, azóta már meg is kapta Levi a gyógyszert, és a gyógyulás útjára lépett.

Cs. A.

 

Polgármesteri köszöntő

polgarmester

Szeretettel üdvözlöm a községünk iránt érdeklődő vendégeinket és a pusztazámori lakosokat!

Köszönöm, hogy érdeklődésükkel megtisztelik településünket.

Fogadják soraimat olyan szeretettel, mint ahogy mi pusztazámoriak fogadjuk a hozzánk érkező vendégeket.

Bemutatkozó oldalainkat lapozgatva betekintést nyerhetnek Pusztazámor régmúltjába, jelenébe és jövőjébe, köszönhetően annak, hogy egyre többen munkálkodnak azért, hogy Zámor élete tartalmas legyen.

Pusztazámor értékét, szépségét nem csak a történelmi és építészeti különlegességek, mint például a 3 hektáros arborétum jellegű ősparkkal övezett Barcza kastély, a zámorhegyi remeteség és harangház jelentik, hanem az a természetes igény is benne foglaltatik, ahogyan a településvezetés és az itt lakók ápolják, ahogyan a jelen gondos kezei megbecsülik.

Érdemes elidőzni Zámoron. Nálunk a látogatót először a dombokkal ölelt táj szelíd hívogató szépsége fogja meg, majd az utcák és házak rendje, végül a védett kis völgykatlanban elhelyezkedő település nyugalma, csendje. Aki belekóstol ebbe a világba, bizonyosan visszatérő vendég lesz itt.

Pusztazámor valamennyi lakója nevében tisztelettel köszönti és szeretettel várja:

Pátrovics Benedek
polgármester

Országos hírek

2021.ápr. 11 V
Versek a magyar költészet napjára

1964 óta április 11-én, a magyar költészet kiemelkedő alakja, a Baumgarten- és posztumusz Kossuth-díjas [ ... ]

OrszágosBővebben
2020.dec. 31 Cs

Év végi számvetésre kért fel neves gondolkodókat, művészeket a hvg; az esszék a hetilap 51–52. [ ... ]

OrszágosBővebben
2020.dec. 17 Cs
Ingyenesen utazhatnak a védekezésben dolgozók

Az egészségügyi dolgozók mellett a védekezésben résztvevő szociális dolgozók, a rendőrök, [ ... ]

OrszágosBővebben
2020.szept. 03 Cs
43-mal nőtt a fertőzöttek száma Pest megyében

301 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést az elmúlt 24 órában, így a Magyarországon [ ... ]

OrszágosBővebben
2020.szept. 03 Cs
Szeptember 7-ig lehet jelentkezni az őszi érettségire

Az Oktatási Hivatal (OH) közzétette a 2020/21-es tanév őszi érettségijének jelentkezési lapját. [ ... ]

OrszágosBővebben
További helyi hírek

Keresés

Decrease font size Default font size Increase font size