Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor

Néhány hete az egész ország szurkolt Levinek, annak a kisfiúnak, akinek egy amerikai génterápiás gyógymód nélkül esélye sem lett volna kerekesszék nélkül mozogni, teljes értékű életet élni. A kezelés ára 700 milló forint, melynek megszerzését egy országos összefogással kívánták a szülők megszerezni.

Pusztazámoron jótékonysági futást szerveztünk október végén, melynek teljes bevételét Levi gyógyulására ajánlottuk fel. 

A jótékonysági futáson a várakozásokat jócskán felülmúló létszámú résztvevő gyűlt össze, akik 1,3 kilométert tettek meg polgárőri kíséret mellett. A leggyorsabb teljesítők 5 perc 11 mp, 6:09 és 6:20 alatt futották le a távot. Az esemény természetesen nem a versenyről szólt, akár sétálva is ugyanolyan jól lehetett segíteni Levinek. Az összegyűjtött összeg váratlanul magas lett: 386 580 forint; 26,91 euró és 1 kuna, valamint egy játék kisautó.) Köszönet a szervezőknek, a faluból, illetve a környező településekről érkezőknek. Szerintem jó érzés volt önzetlenül segíteni, miközben az egészségünkért is tettünk.

Pár nappal a zámori jótékonysági futás után hivatalossá vált, hogy sikerült a gyűjtés, azóta már meg is kapta Levi a gyógyszert, és a gyógyulás útjára lépett.

Cs. A.

 

Polgármesteri köszöntő

polgarmester

Szeretettel üdvözlöm a községünk iránt érdeklődő vendégeinket és a pusztazámori lakosokat!

Köszönöm, hogy érdeklődésükkel megtisztelik településünket.

Fogadják soraimat olyan szeretettel, mint ahogy mi pusztazámoriak fogadjuk a hozzánk érkező vendégeket.

Bemutatkozó oldalainkat lapozgatva betekintést nyerhetnek Pusztazámor régmúltjába, jelenébe és jövőjébe, köszönhetően annak, hogy egyre többen munkálkodnak azért, hogy Zámor élete tartalmas legyen.

Pusztazámor értékét, szépségét nem csak a történelmi és építészeti különlegességek, mint például a 3 hektáros arborétum jellegű ősparkkal övezett Barcza kastély, a zámorhegyi remeteség és harangház jelentik, hanem az a természetes igény is benne foglaltatik, ahogyan a településvezetés és az itt lakók ápolják, ahogyan a jelen gondos kezei megbecsülik.

Érdemes elidőzni Zámoron. Nálunk a látogatót először a dombokkal ölelt táj szelíd hívogató szépsége fogja meg, majd az utcák és házak rendje, végül a védett kis völgykatlanban elhelyezkedő település nyugalma, csendje. Aki belekóstol ebbe a világba, bizonyosan visszatérő vendég lesz itt.

Pusztazámor valamennyi lakója nevében tisztelettel köszönti és szeretettel várja:

Pátrovics Benedek
polgármester

Országos hírek

2024.febr. 28 Sze
Március 15-i program a Bálnában

Nemzeti ünnepünk, március 15-e alkalmából a HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum idén új helyszínen, [ ... ]

OrszágosBővebben
2022.szept. 14 Sze

Immár 27. alkalommal rendezik meg szeptember 29. és október 2. között a Millenárison a 27. Budapest [ ... ]

OrszágosBővebben
2021.szept. 14 K

Fontos döntést hozott a kormány a hitelmoratóriumról Varga Mihály pénzügyminiszter bejelentése [ ... ]

OrszágosBővebben
2021.júl. 12 H
Segítség a cukorbeteg gyerekeknek

Magyarországon 800 ezer diagnosztizált, a becslések szerint ténylegesen mintegy 1,2 millió cukorbeteg [ ... ]

OrszágosBővebben
2021.júl. 06 K
Nyáron is fontos, hogy adjunk vért!

„A megfelelő véradószám mindannyiunk felelőssége. Az enyém, a tiéd, a miénk. Nem egy nyűg, [ ... ]

OrszágosBővebben
További helyi hírek

Keresés

Decrease font size Default font size Increase font size