Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor

A Pusztazámor Községi Önkormányzat, valamint a Pusztazámor Községért Közalapítvány tisztelettel meghív minden kedves érdeklődőt a XVIII. Szüreti mulatságra, mely 2016. október 1-jén 14 órakor kezdődik a Koroda-kertben.

Szüreti felvonulás dallal, tánccal, zenével. A szüreti felvonulás és bál a zámoriak egyik legszebb hagyományőrző programja. A település utcáin vonulnak végig a régi felvonulások résztvevői: Bíró, Bíróné, csőszlegények, csőszleányok, gyerekek. A „kisbíró” tréfás rigmussal hívja meg a falu lakóit az esti bálra. Kaszás Sanyi & barátai mulattatják a közönséget és a felvonulókat. Az eseményt szüreti bál zárja. A talpalávalót a Rulett zenekar szolgáltatja. 

A felvonulásra rendelt kisvonat már 10 órától szállítja az érdeklődőket a község területén. Indulás az Egészségház melletti parkolóból: 10, 11, 12, 13 órakor.  

14 órától csak a fellépőket szállítja a vonat. Miután a fellépők elfoglalták a helyüket, természetesen, ha marad még üres hely, a pici gyerekek és kísérőik is felszállhatnak. Az elmúlt évekhez hasonlóan a többiek gyalogosan, kerékpárral, illetve saját autóval kísérhetik a felvonulókat. Megértésüket köszönjük! 

14:30 Indulás a szüreti felvonulásra 

14:45  I. megálló - zene, tánc (Barcza és a Kereszt utca kereszteződésében) 

15:30   II. megálló – zene, tánc (Bartók B. és a Dobó utca) 

16:15    III. megálló – zene, tánc ( Miska presszó előtt) 

17:00   IV. megálló – zene, tánc (Levente tér) 

17:45   Visszaérkezés a Koroda-kerthez 

Az időpontok tájékoztató jellegűek, melyek a haladás miatt eltérhetnek a jelzettektől! 

 20:00 Szüreti bál az iskola tornacsarnokában – zenél a Rulett zenekar 

A bál alatt büfé üzemel – Miska presszó. 

 A program ingyenes!  

 

 

Polgármesteri köszöntő

polgarmester

Szeretettel üdvözlöm a községünk iránt érdeklődő vendégeinket és a pusztazámori lakosokat!

Köszönöm, hogy érdeklődésükkel megtisztelik településünket.

Fogadják soraimat olyan szeretettel, mint ahogy mi pusztazámoriak fogadjuk a hozzánk érkező vendégeket.

Bemutatkozó oldalainkat lapozgatva betekintést nyerhetnek Pusztazámor régmúltjába, jelenébe és jövőjébe, köszönhetően annak, hogy egyre többen munkálkodnak azért, hogy Zámor élete tartalmas legyen.

Pusztazámor értékét, szépségét nem csak a történelmi és építészeti különlegességek, mint például a 3 hektáros arborétum jellegű ősparkkal övezett Barcza kastély, a zámorhegyi remeteség és harangház jelentik, hanem az a természetes igény is benne foglaltatik, ahogyan a településvezetés és az itt lakók ápolják, ahogyan a jelen gondos kezei megbecsülik.

Érdemes elidőzni Zámoron. Nálunk a látogatót először a dombokkal ölelt táj szelíd hívogató szépsége fogja meg, majd az utcák és házak rendje, végül a védett kis völgykatlanban elhelyezkedő település nyugalma, csendje. Aki belekóstol ebbe a világba, bizonyosan visszatérő vendég lesz itt.

Pusztazámor valamennyi lakója nevében tisztelettel köszönti és szeretettel várja:

Pátrovics Benedek
polgármester

Országos hírek

2018.dec. 17 H
Javaslatot tettek az égetés betiltására

Helyezzék hatályon kívül a környezet védelmének általános szabályairól szóló, immár több [ ... ]

OrszágosBővebben
2018.dec. 12 Sze
Ütemesen haladnak Rakonczayék az Anktartiszon

A pusztazámori gyökerekkel rendelkező Rakonczay Gábor november 19-én vágott neki élete legnagyobb [ ... ]

OrszágosBővebben
2018.dec. 10 H
Milyen is az igazi Karácsony?

Elérkezett a december, az év utolsó hónapja, melyet a magyar népi kalendárium Álom havának, vagy [ ... ]

OrszágosBővebben
2018.dec. 06 Cs
Nem éri meg fémhulladékkal trükközni

A NAV munkatársai fémkereskedelmi ellenőrzéskor súlyos szabálytalanságot [ ... ]

OrszágosBővebben
2018.dec. 01 Szo
Vigyázat, a pénzünket akarják!

Az elmúlt hetekben tömegesen kaptak felhasználói bejelentéseket a kibervédelmi szolgáltató egy [ ... ]

OrszágosBővebben
További helyi hírek

Keresés

Decrease font size Default font size Increase font size