Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor

A képviselő-testület a januári ülésén fogadta el az újszülött pusztazámoriak támogatásáról szóló rendeletét.

A gyermekenkénti ötvenezer forintos juttatást jövedelmi helyzetüktől függetlenül kérhetik mindazok a szülők, akik a gyermek születésekor életvitelszerűen Zámoron laknak és a szülők közül legalább az egyik bejelentett lakó- vagy tartózkodási hellyel rendelkezik.

A támogatás a 2017. január 1-jét követően született gyermekek után igényelhető. A 2017-es gyerekek után 2018. június 30-ig, a 2018. január 1-je után született gyermekek esetében a kisbaba hat hónapos koráig lehet igényelni az önkormányzattól.

– Az elmúlt évben 14 gyerkőc született a településen, idénre várunk minimum 4 babát, a teljes létszámot még nem ismerjük, hiszen a szeptembertől decemberig terjedő időszak várható születéseit nem tudjuk előre – mondta el Pátrovics Benedek polgármester, aki kiemelte azt is, hogy a testület szívügyének tekinti a helyi gyerekek támogatását.

Az igénylőlapot Orosz Judit védőnőtől, illetve a Községházáról lehet kérni. Szeretettel várjuk a szülőket!

 

                                                                                              Csernyák Krisztina

                                                                                              

Polgármesteri köszöntő

polgarmester

Szeretettel üdvözlöm a községünk iránt érdeklődő vendégeinket és a pusztazámori lakosokat!

Köszönöm, hogy érdeklődésükkel megtisztelik településünket.

Fogadják soraimat olyan szeretettel, mint ahogy mi pusztazámoriak fogadjuk a hozzánk érkező vendégeket.

Bemutatkozó oldalainkat lapozgatva betekintést nyerhetnek Pusztazámor régmúltjába, jelenébe és jövőjébe, köszönhetően annak, hogy egyre többen munkálkodnak azért, hogy Zámor élete tartalmas legyen.

Pusztazámor értékét, szépségét nem csak a történelmi és építészeti különlegességek, mint például a 3 hektáros arborétum jellegű ősparkkal övezett Barcza kastély, a zámorhegyi remeteség és harangház jelentik, hanem az a természetes igény is benne foglaltatik, ahogyan a településvezetés és az itt lakók ápolják, ahogyan a jelen gondos kezei megbecsülik.

Érdemes elidőzni Zámoron. Nálunk a látogatót először a dombokkal ölelt táj szelíd hívogató szépsége fogja meg, majd az utcák és házak rendje, végül a védett kis völgykatlanban elhelyezkedő település nyugalma, csendje. Aki belekóstol ebbe a világba, bizonyosan visszatérő vendég lesz itt.

Pusztazámor valamennyi lakója nevében tisztelettel köszönti és szeretettel várja:

Pátrovics Benedek
polgármester

Országos hírek

2018.márc. 23 P
Ismét óraállítás

Minden év március utolsó vasárnapján – idén március 25-én – kezdődik a nyári időszámítás, [ ... ]

OrszágosBővebben
2018.márc. 23 P
Jóváírták a 12 ezer forintot

A Nemzeti Közművek a földgázfogyasztók folyószámláján jóváírta a téli rezsicsökkentés összegét [ ... ]

OrszágosBővebben
2018.márc. 22 Cs

Az első Föld napján, Denis Hayes amerikai egyetemista kezdeményezésére, 1970. április 22-én 25 [ ... ]

OrszágosBővebben
2018.márc. 21 Sze
A kistelepülésen élők boldogabbak

Március 20-án volt a boldogság nemzetközi napja.  A 2018-as  "boldogságjelentés" szerint Magyarország [ ... ]

OrszágosBővebben
2018.márc. 19 H
Érkeznek az Erzsébet-utalványok

E héten megkezdik a postások értékküldeményként az Erzsébet-utalványok kézbesítését.

Az [ ... ]

OrszágosBővebben
További helyi hírek

Keresés

Decrease font size Default font size Increase font size