Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor

A képviselő-testület a januári ülésén fogadta el az újszülött pusztazámoriak támogatásáról szóló rendeletét.

A gyermekenkénti ötvenezer forintos juttatást jövedelmi helyzetüktől függetlenül kérhetik mindazok a szülők, akik a gyermek születésekor életvitelszerűen Zámoron laknak és a szülők közül legalább az egyik bejelentett lakó- vagy tartózkodási hellyel rendelkezik.

A támogatás a 2017. január 1-jét követően született gyermekek után igényelhető. A 2017-es gyerekek után 2018. június 30-ig, a 2018. január 1-je után született gyermekek esetében a kisbaba hat hónapos koráig lehet igényelni az önkormányzattól.

– Az elmúlt évben 14 gyerkőc született a településen, idénre várunk minimum 4 babát, a teljes létszámot még nem ismerjük, hiszen a szeptembertől decemberig terjedő időszak várható születéseit nem tudjuk előre – mondta el Pátrovics Benedek polgármester, aki kiemelte azt is, hogy a testület szívügyének tekinti a helyi gyerekek támogatását.

Az igénylőlapot Orosz Judit védőnőtől, illetve a Községházáról lehet kérni. Szeretettel várjuk a szülőket!

 

                                                                                              Csernyák Krisztina

                                                                                              

Polgármesteri köszöntő

polgarmester

Szeretettel üdvözlöm a községünk iránt érdeklődő vendégeinket és a pusztazámori lakosokat!

Köszönöm, hogy érdeklődésükkel megtisztelik településünket.

Fogadják soraimat olyan szeretettel, mint ahogy mi pusztazámoriak fogadjuk a hozzánk érkező vendégeket.

Bemutatkozó oldalainkat lapozgatva betekintést nyerhetnek Pusztazámor régmúltjába, jelenébe és jövőjébe, köszönhetően annak, hogy egyre többen munkálkodnak azért, hogy Zámor élete tartalmas legyen.

Pusztazámor értékét, szépségét nem csak a történelmi és építészeti különlegességek, mint például a 3 hektáros arborétum jellegű ősparkkal övezett Barcza kastély, a zámorhegyi remeteség és harangház jelentik, hanem az a természetes igény is benne foglaltatik, ahogyan a településvezetés és az itt lakók ápolják, ahogyan a jelen gondos kezei megbecsülik.

Érdemes elidőzni Zámoron. Nálunk a látogatót először a dombokkal ölelt táj szelíd hívogató szépsége fogja meg, majd az utcák és házak rendje, végül a védett kis völgykatlanban elhelyezkedő település nyugalma, csendje. Aki belekóstol ebbe a világba, bizonyosan visszatérő vendég lesz itt.

Pusztazámor valamennyi lakója nevében tisztelettel köszönti és szeretettel várja:

Pátrovics Benedek
polgármester

Országos hírek

2018.jún. 15 P
Alkotói pályázatok a Föld védelmében

Gyermekrajz- és szépírói pályázatot, valamint középiskolásoknak szóló kreatív pályázatot [ ... ]

OrszágosBővebben
2018.jún. 13 Sze
Múzeumok éjszakája

A június 23-áról 24-ére virradó éjszaka egy szűk nemzedék óta már nem csak a nyári napforduló [ ... ]

OrszágosBővebben
2018.jún. 04 H
Ismét díjazzák a családbarát önkormányzatokat

Idén ismét lehet pályázni a Nagycsaládosok Országos Egyesületének (NOE) Családbarát önkormányzat [ ... ]

OrszágosBővebben
2018.jún. 01 P
Június 4.: nemzeti összetartozás napja

Az Országgyűlés a nemzeti összetartozás napjává nyilvánította a trianoni békeszerződés aláírásának [ ... ]

OrszágosBővebben
2018.máj. 31 Cs
Rugalmasabbá vált a tűzgyújtási tilalom rendszere

Új, az eddiginél rugalmasabb tűzgyújtási tilalmi rendszer lépett életbe hazánkban. A módosított [ ... ]

OrszágosBővebben
További helyi hírek

Keresés

Decrease font size Default font size Increase font size