Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor

Kedves Állattartó!

Ha elveszett a kutyája, akkor a következőképpen érdemes eljárnia.

Tekintse meg a www.pusztazamor.hu honlapon, a „Hírek” rovatban az elszállított kutyákról szóló információkat, illetve az elkészült képeket. Amennyiben felismerte a kedvencét, hívja Kincses Imrét a 06-70/626-7378-as telefonszámon.

A kutyák kiadása a telepről a következők szerint történik:

A talált kutyák a Törökbálint, Pistály dűlőben található telepre kerülnek, melyet a Zöld Sziget Állatmenhely üzemeltet. Itt ellenőrzik azt, hogy a talált kutya megkapta-e a kötelező védőoltásokat, illetve, hogy megvan-e a beültetett transzpondere (chipje). A hiányzó védőoltás beadását és a chippel történő ellátást – a tulajdonos költségére – a kihívott állatorvos végzi.

Az átvétel hétfőtől vasárnapig, 09.00-tól 16.00-ig terjedő, előre leegyeztetett időpontokon belül lehetséges.

Az átvételkor a tulajdonosnak az eb tulajdonjogát igazolnia kell. Ehhez szükséges okmányok: személyi igazolvány, az eb oltási könyve, valamint az „Ebnyilatkozat” (a Községházán megtett ebbejelentés adatlapja, erről hiteles másolat kérhető a Községházán).

Az átvétel előtt az eb tulajdonosának egy, a menhely által átadott nyilatkozatot is ki kell töltenie. Ezen a nyilatkozaton érdemes feltüntetni azokat az észrevételeket is, amelyek a kutya átvételével kapcsolatosak (pl. az eb állapota, keletkezett sérülés, állatorvos megállapításai).

A befogott kutyákat 15 napig csak eredeti gazdájuk viheti haza, 15 nap elteltével a kóbor kutyát bárki örökbe fogadhatja. A gazdájuk által leadott állatok már bekerülésük napján, azonnal örökbe fogadhatók.

Szeretném jelezni, hogy a zámori lakosok a tovább tartani nem szándékozott állataikat díjmentesen leadhatják a telepen.

Kérem, hogy minden kutyatartó felelőssége tudatában gondoskodjon a kedvence tartásáról!

Pátrovics Benedek

polgármester

Az ebnyilvántartó lappal kapcsolatos ügyintéző: Chrenkó Viktória (23/347-438, 108-as mellék).

 

 

Polgármesteri köszöntő

polgarmester

Szeretettel üdvözlöm a községünk iránt érdeklődő vendégeinket és a pusztazámori lakosokat!

Köszönöm, hogy érdeklődésükkel megtisztelik településünket.

Fogadják soraimat olyan szeretettel, mint ahogy mi pusztazámoriak fogadjuk a hozzánk érkező vendégeket.

Bemutatkozó oldalainkat lapozgatva betekintést nyerhetnek Pusztazámor régmúltjába, jelenébe és jövőjébe, köszönhetően annak, hogy egyre többen munkálkodnak azért, hogy Zámor élete tartalmas legyen.

Pusztazámor értékét, szépségét nem csak a történelmi és építészeti különlegességek, mint például a 3 hektáros arborétum jellegű ősparkkal övezett Barcza kastély, a zámorhegyi remeteség és harangház jelentik, hanem az a természetes igény is benne foglaltatik, ahogyan a településvezetés és az itt lakók ápolják, ahogyan a jelen gondos kezei megbecsülik.

Érdemes elidőzni Zámoron. Nálunk a látogatót először a dombokkal ölelt táj szelíd hívogató szépsége fogja meg, majd az utcák és házak rendje, végül a védett kis völgykatlanban elhelyezkedő település nyugalma, csendje. Aki belekóstol ebbe a világba, bizonyosan visszatérő vendég lesz itt.

Pusztazámor valamennyi lakója nevében tisztelettel köszönti és szeretettel várja:

Pátrovics Benedek
polgármester

Országos hírek

2018.jún. 15 P
Alkotói pályázatok a Föld védelmében

Gyermekrajz- és szépírói pályázatot, valamint középiskolásoknak szóló kreatív pályázatot [ ... ]

OrszágosBővebben
2018.jún. 13 Sze
Múzeumok éjszakája

A június 23-áról 24-ére virradó éjszaka egy szűk nemzedék óta már nem csak a nyári napforduló [ ... ]

OrszágosBővebben
2018.jún. 04 H
Ismét díjazzák a családbarát önkormányzatokat

Idén ismét lehet pályázni a Nagycsaládosok Országos Egyesületének (NOE) Családbarát önkormányzat [ ... ]

OrszágosBővebben
2018.jún. 01 P
Június 4.: nemzeti összetartozás napja

Az Országgyűlés a nemzeti összetartozás napjává nyilvánította a trianoni békeszerződés aláírásának [ ... ]

OrszágosBővebben
2018.máj. 31 Cs
Rugalmasabbá vált a tűzgyújtási tilalom rendszere

Új, az eddiginél rugalmasabb tűzgyújtási tilalmi rendszer lépett életbe hazánkban. A módosított [ ... ]

OrszágosBővebben
További helyi hírek

Keresés

Decrease font size Default font size Increase font size