Akikre büszkék vagyunk

Nyomtatás

Iskolánkban fontosnak tartjuk a tehetséggondozást, amelyet részben a tanórák keretében, részben pedig tehetséggondozó foglalkozásokon valósítunk meg. Sok tehetséges tanulója van intézményünknek, akik különféle területeken mérték össze másokkal tudásukat iskolán belül és kívül. Az eredményektől függetlenül büszkék vagyunk mindazokra, akik 2016–2017. tanév első félévében részt vettek valamilyen versenyen, hisz időt és munkát fektettek a felkészülésbe. A versenyeken nyújtott teljesítményekkel igazán elégedettek lehetünk: mindössze 88 gyermek jár hozzánk, de minden versenyeken, amelyen részt vettünk, szép eredményeket értünk el:

A kápolnásnyéki területi matematikaversenyen Katona Ádám 4. osztályos tanulónk IV. helyezést, míg a Bolyai matematikaversenyen Győrfi Szabolcs VIII. helyezést ért el 50 kisdiák közül.

Nagyszerűen szerepeltek tanulóink a kápolnásnyéki Vörösmarty versmondó versenyen.
Kovács Virág Hella 3. osztályos tanulónk 1. helyezett lett, Varga-Etele Magdaléna negyedikes diákunk 3. helyezést ért el, a 2. osztályos Kovács Nóra dicséretben részesült. 

Évfolyamonként egy-egy harmadikos és negyedikes tanulóval képviseltük intézményünket az érdligeti iskolában megrendezett tankerületi rajzversenyen. Két indulónk, Kovács Virág Hella és Varga-Etele Magdaléna kiemelkedően színvonalas alkotást készített. Léna első helyezést ért el A róka fogta csuka című mese illusztrálásáért. Virág dicséretben részesült a Mátyás király és a favágó meséjének ábrázolásáért. 

Kiválóan szerepeltek tanulóink a sóskúti iskola vers- és prózamondó versenyén. Arany minősítést ért el Kovács Virág Hella és Varga-Etele Magdaléna, Szalay Anna, Szabó Dávid és Szonda Sára Natasa ezüst, míg Szűcs Domonkos és Nogula Mór bronz minősítést szerzett.

Szívből gratulálok a gyerekeknek, és köszönöm a felkészítők munkáját!

Garainé Kiss Gabriella

tagintézmény-vezető

 

Decrease font size Default font size Increase font size